Delina Fico, bashkëshortja e ministrit Çuçi dhe aktiviste rebelohet me gazetarët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:02 09-08-2016 Delina Fico, bashkëshortja e ministrit Çuçi dhe aktiviste rebelohet me gazetarët

Delina Fico, aktiviste dhe bashkëshorte e ministrit Bledi Çuçi rebelohet me gazetarët dhe tendencën e tyre për të sharë e komentuar mbi çdo gjë. Për Ficon, disa gjëra janë vendosur për t’u bërë nga të zgjedhurit tanë. ‘’Si thoni? Jemi gati per gazetarokraci? Provojme keta nje here e pastaj, po s'na doli gje edhe me kete, hidhemi tek ndonje varjant si Donald Trump - shaj ke te te dale perpara dhe bej sikur ke shkopin magjik t'i zgjidhesh gjithe hallet per nje dite’’, pyet Fico.

‘’Une them qe ne Shqiperi te ndalohet çdo perpjekje per zhvillim; te heqim dore nga demokracia dhe personat e zgjedhur me vote t'i dergojme ne shtepi se nuk dine asgje e vetem vjedhin; te leme te vete-zgjidhen nje grup gazetaresh qe i dine absolutisht te gjitha dhe jane shembuj te qytetarise e ndershmerise (kane paguar gjithnje taksa per pronat e bizneset e tyre; nuk kane kerkuar e nuk kane marre asnjehere asnje nder e para nga politika, qofte larg te kene vene gjoba; kane marre vendime bazuar ne parime, jo ne sa shume para ju jep pronari; i kane qendruar besnik parimeve te veta, dmth, nuk i kane thene kurre 'daje' atij qe deri dje i thoshin 'derr'; nuk e masin suksesin ne jete me sa te madhe e kane shtepine e dyte apo te trete, por me sa i sherbejne interesit publik) dhe ata te na qeverisin.

Si thoni? Jemi gati per gazetarokraci? Provojme keta nje here e pastaj, po s'na doli gje edhe me kete, hidhemi tek ndonje varjant si Donald Trump - shaj ke te te dale perpara dhe bej sikur ke shkopin magjik t'i zgjidhesh gjithe hallet per nje dite. Po njerezit qe i votojme me vote, larg qofte t'u besojme atyre se mund te kene ndonje qellim te mire e se mund te dine te bejne ndonje gje! Me pelqen shume nje shprehje anglisht: Be careful ëhat you ëish for!’’, shtjellon shqetësimin e saj Fico.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për mos t’u humbur: Formula për puthje vajzash në vitet ‘70
Dje u publikua foto e autoambulancës te Vila e Ramës në Dhërmi, por shikoni se çfarë po ndodh sot atje (NË BRENDËSI) »
Article Logic
Execution time: 0.024410009384155
array(1) { ["section"]=> string(85) "delina-fico-bashkeshortja-e-ministrit-cuci-dhe-aktiviste-rebelohet-me-gazetaret-49218" }