Dëmtime në kokë gjatë lojës, 5 vjeçari nga Peshkopia transportohet me helikopter drejt spitalit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:24 16-05-2018 Dëmtime në kokë gjatë lojës, 5 vjeçari nga Peshkopia transportohet me helikopter drejt spitalit Gjatë transportimit me helikopter

Një vogëlush 5 vjeçar nga Peshkopia, është rrëzuar dhe është vrarë shumë keq në kokë gjatë një kohe që po luante me shokët e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila ka angazhuar helikopterin e Forcave të Armatosura për t’i ardhur në ndihmë vogëlushit.

Duke publikuar foton e momentit të transportimit të tij nga Peshkopia, Xhaçka shkruan:

Heronjtë e ajrit i erdhën në ndihmë vogëlushit 5 vjeçar nga Peshkopia, i cili gjatë lojës pësoi dëmtime në kokë. Në pak minuta, fëmija dhe prindërit e tij u transportuan me helikopter drejt Spitalit të Traumës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhafaj s’jep dorëheqjen, rrefehet për vëllain e tij: Bëra çmos të bëhet njeri me vlera, ai...
Aksident në Tepelenë me dy të plagosur, përplasen makinat »
Article Logic
Execution time: 0.025415897369385
array(1) { ["section"]=> string(101) "demtime-ne-koke-gjate-lojes-5-vjecari-nga-peshkopia-transportohet-me-helikopter-drejt-spitalit-121015" }