Dëmtimi në gjurin e majtë, Ronaldo humbet një tjetër finale

Publikuar tek: sport, më 10:49 11-07-2016 Dëmtimi në gjurin e majtë, Ronaldo humbet një tjetër finale

Dëmtimi i ligamentit në gjurin e majtë do e mbajë Cristiano Ronaldon larg një tjetër finaleje.

Sipas mediave spanjolle, portugezi mund të mos jetë i pranishëm në fushë në finalen e Superkupës së Europës që do të luhet më 9 gusht mes Real Madridit dhe Sevillas.

Megjithatë, shkalla e dëmtimit nuk është përcaktuar ende dhe pritet që mjekët të japin një përgjigje përfundimtare se kur 31 vjeçari do të jetë në gjendje të luaj përsëri.

Ronaldo u dëmtua gjatë një dyluftimi me francezin Dimitry Payet në pjesën e parë të finales së Kampionatit Europian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mërgim Mavraj në median gjermane: Pritja nga Euro2016, nuk ishte dhe aq e bukur, duhet të ishte spontane
Legjenda Thierry Henry: Fitorja e Shqipërisë ndaj Rumanisë më e bukur se fitorja e Portugalisë me Francën »
Article Logic
Execution time: 0.020787000656128
array(1) { ["section"]=> string(64) "demtimi-ne-gjurin-e-majte-ronaldo-humbet-nje-tjeter-finale-46186" }