Dënohet tifozi që hyri në fushë në ndeshjen Poloni-Portugali

Publikuar tek: sport, më 15:53 06-07-2016 Dënohet tifozi që hyri në fushë në ndeshjen Poloni-Portugali

UEFA ka dënuar me gjobë tifozin që hyri në fushë në ndeshjen çerekfinale të Kampionatit Europian mes Polonisë dhe Portugalisë.

Shamshir Karimi është personi që zbriti nga tribuna për të takuar në fushë idhullin e tij, portugezin Cristiano Ronaldon. Tashmë Karimit do i duhet të paguaj 500 euro gjobë për thyerjen e rregullores.

Ndonëse regjia qëndrore u mundua të shmangte pamjet e hyrjes në fushë të tifozit, veprimi i tij u pa në të gjithë botën. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një romantik si Granit Xhaka, shtrirë në krahët e të dashurës ndërsa bie perëndimi
Skënderbeu reagon pas vendimit të CAS: Dështimi kurrë nuk është fatal »
Article Logic
Execution time: 0.020050048828125
array(1) { ["section"]=> string(66) "denohet-tifozi-qe-hyri-ne-fushe-ne-ndeshjen-poloni-portugali-45734" }