DENONCIMI/ Dalin në skenë EMRA të rinj, kush e solli Gunvorin në Tiranë; Nga Besnik Sulaj te premtimi për Jurimexit...

Publikuar tek: politike, më 14:59 13-03-2018 DENONCIMI/ Dalin në skenë EMRA të rinj, kush e solli Gunvorin në Tiranë; Nga Besnik Sulaj te premtimi për Jurimexit... Edi Rama, kryeministër

“Edi Rama pranoi drejtpërdrejt në TV mbrëmë, se ai është takuar me kompani ruse në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ai, qëllimisht e anashkaloi emrin e kompanisë dhe detajet.”

Është kjo deklarata e bërë nga selia blu e deputetes Oriola Pampuri e cila ka cituar një sërë emrash që sipas saj lidhin Ramën me Gunvorin, kompaninë për të cilën shefi i qeverisë akuzohet se po i shet naftën shqiptare.

Papmuri tha se gjiganti Gunvor ka një kompani të përbashkët me Besnik Sulajn ndërsa foli edhe për një takim të ministrit Gjiknuri në Shën Petërsburg me një person që sipas saj rrezikon pavarësinë energjitike të Evropës.

DEKLARATA E FORTË:

Edi Rama duhet të përgjigjet:

1.     Kush i solli rusët e Gunvorit në zyrën e tij në Tiranë?

2.     Çfarë u diskutua dhe u ra dakord me ta?

3.     A ka Gunvor në Shqipëri një kompani të përbashëkt me Besnik Sulajn, mikun e ngushtë të Edi Ramës?

4.     Çfarë marrëveshje ka bërë Edi Rama me Erdoganin për ndërtimin e Aeropotit të Vlorës nga një kompani që ndërton centrale bërthamore me kompani shtetërore ruse? 

Gjithashtu Edi Rama duhet të përgjigjet:
 

1.     Çfarë ka biseduar Damian Gjiknuri në Shën Petërsburg me Robert Noëikoskyn e Jurimexit, një personazh të cilësuar nga Senati Amerikan dhe Bashkimi Europian si person që rrezikon pavarësinë energjitike të Evropës?

2.     Çfarë i është premtuar Jurimexit? 

Të gjitha nyjet e drogës, krimit, pastrimit të parave, ndikimeve të paligjshme përfundojnë tek Edi Rama dhe familja e tij. 

Ky realitet nuk mund të fshihet dot nga sulmet që i bëhen Partisë Demokratike, të paguara me paratë e kokainës dhe të krimit.  

As vendosmëria e Partisë Demokratike kundër krimit dhe drogës nuk ka për të ndryshuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brenda KOMPLEKSIT, Rama përballet me ‘peshqit e mëdhenj’ në Elbasan: Kur të zgjoheni nga ëndrra... (PRAPASKENAT/ Pyetje-përgjigjet)
Xhafaj 2 orë me ambasadorët e BE në zyrë, ZBARDHET TAKIMI »
Article Logic
Execution time: 0.022382974624634
array(1) { ["section"]=> string(119) "denoncimi-dalin-ne-skene-emra-te-rinj-kush-e-solli-gunvorin-ne-tirane-nga-besnik-sulaj-te-premtimi-per-jurimexit-113128" }