Denoncimi i Berishës: Dikur kandidat i G99, sot anëtar i KPK të Vettingut

Publikuar tek: barometri, më 07:43 14-04-2018 Denoncimi i Berishës: Dikur kandidat i G99, sot anëtar i KPK të Vettingut

Ish kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook një video të vitit 2009, kur anëtari i sotëm i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit kandidonte për deputet me partinë G99.

Bëhet fjalë për Roland Ilian, avokat dhe lektor në universitetin e Shkodrës.

“Kandidati për deputet i Lal plehut për G99, Roland Ilia tani anëtar i KPK, pra shitet si vetor pavarur! Sb”, shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057862997055054
array(1) { ["section"]=> string(78) "denoncimi-i-berishes-dikur-kandidat-i-g99-sot-anetar-i-kpk-te-vettingut-116836" }