Denoncimi i qytetarit: Ministrja Nikolla dhe deputeti Pjerin Ndreu kanë shkelur ligjin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:44 10-04-2017 Denoncimi i qytetarit: Ministrja Nikolla dhe deputeti Pjerin Ndreu kanë shkelur ligjin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme nëpërmjet qytetarit dixhital shkeljen e ligjit nga ministrja Lindita Nikolla dhe deputeti Socialist Pjerin Ndreu, të cilët siç raporton qytetari kanë nisur fushatën para afatit zyrtar.

Afati zyrtar për nisjen e fushatës nga partitë politike është një muaj para procesit zgjedhor. Ndërsa mësuesi nga Lezha i ka shkruar Berishës se Nikolla dhe Ndreu kanë shkeluar dy herë ligjin. Sipas tij, së pari ato kanë shkelur ligjin duke bërë fushatë para afatit zyrtar dhe së dyti nëpër shkolla, gjë e cila është e ndaluar rreptësisht.

Në postimin e tij Berisha shkruan si më poshtë.

"Ne Banditistan, Madam Vila dhe Pjerin Ndreu bejne fushte elektorale ne shkolla! Mesuesi dixhital denoncon: Z. Doktor .. miredita. Jam mesues ne Lezhe,po te dergoj nje foto te dites se fundit ku Lindita Nikolla dhe Pjerin Ndreu lere qe kan shkel ligjin dhe kan fillua fushaten elektorale para fillimit zyrtar por perseri duke shkelur ligjin bejne fushat ne institucione publike ne shkolla. dhe kjo eshte per te qeshur e per te qarë se nuk u shkon kush mbrapa ... po shetisin katund më katund neper Lezhe me te njejtët ftyra nga shkolla ne shkolle ... respekt per Ty dhe me fal shume per shqetsimin dhe anonim te lutem se me keta belaja te gjen nga se pretë".

berishaaaaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.080717086791992
array(1) { ["section"]=> string(90) "denoncimi-i-qytetarit-ministrja-nikolla-dhe-deputeti-pirin-ndreu-kane-shkelur-ligjin-74717" }