Denoncimi: Nikolla kërkon kartat e identietit të prindërvë, do përdoren për të hyrë në llogaritë bankare dhe…

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:36 01-06-2018 Denoncimi: Nikolla kërkon kartat e identietit të prindërvë, do përdoren për të hyrë në llogaritë bankare dhe… Lindita Nikolla

Ish-kryeministri Berisha ka hedhur akuza të forta kundër ministres së Arsimit Lindita Nikolla, në lidhje me kërkesën për të pasur të dhënat personale të prindërve.

Sipas Berishës, kartat e identetit mund të përdoren për të kontrolluar dhe futur duart në votën, pasuritë dhe deri te llogaritë bankare.

Postimi i plotë:

Ndrikull Vila vazhdon mbledhjen e detyruar te kartave te identitetit te prinderve!

Te dashur miq, duke ju bere thirrje qytetareve te mos dorezojne ne duart e mafies shteterore kartat e identitetit pasi ato mund te perdoren nga kjo mafie per te kontrolluar dhe futur duart ne voten, pasurite tuaja te patundshme dhe deri tek llogarite bankare, ju ftoj te lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

“Doktor pershendetje!

Ne qarkun e korces vazhdon akoma edhe sot pas denoncimit tuaj publik fotokopjimi i kartave te identitetit te prinderve per lejet e femijeve per te shkuar ne ekskursion!

Ju lutem anonim”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025197982788086
array(1) { ["section"]=> string(113) "denoncimi-nikolla-kerkon-kartat-e-identietit-te-prinderve-do-perdoren-per-te-hyre-ne-llogarite-bankare-dhe-122826" }