DENONCIMI/ Qytetarja nga Tirana e alarmuar, shikoni si ‘mbarset’ speci nga hormonet (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:08 14-06-2018 DENONCIMI/ Qytetarja nga Tirana e alarmuar, shikoni si ‘mbarset’ speci nga hormonet (FOTOT)

Një qytetare e Tiranës ka denoncuar në newsbomb.al një rast alarmant që prek direkt shëndetin e të gjithëve ne.

Sapo ka blerë speca te tregu i Uzinës Dinamo por në vend të farave, speci flakë i kuq nga jashtë, është “mbarsur” me speca të vegjël jeshil brenda.

Lëndët kimike të paautorizuara që iu hidhen perimeve dhe frutave pa kriter, shkaktojnë dëmtime në organin tretës, stomak, zorrë, mëlçi dhe më së shumti në gjak.

Këto lëndë janë të dëmshme për trurin dhe janë një gjenerues dhe suportues i qelizave kancerogjene.

Për këtë shkroi sot edhe gazetari Denis Dyrnjaja i cili i bëri apel të drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama të ndërhyjë.

Kanceri tani nuk është më një sëmundje e rrallë, por është një sëmundje masive që nuk po kursen askënd, burra, gra, të rinj e fëmijë duke prekur familje të tëra. Nuk ka sot në Shqipëri një familje pa një të prekur nga kanceri. Ajo që po ndodh me produktet e tokës është kriminale, është një vrasje e heshtur që për qëllime përfitimi disa "urithë serash", po ia shesin popullit edhe me para, ngriti alarmin Dyrnjaja.

35389355_10212979074973620_5210082663360102400_n.jpg

35238995_10212979075373630_5296267083439407104_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Izet Haxhia tek Krimet e Rënda, bën GJESTIN e pabesueshëm për të dashurën para gjykatësve (FOTO)
Balla takim me zyrtarin gjerman, Christian Lange: Shqipëria hapa të rëndësishëm dhe të dukshëm në rrugën europiane »
Article Logic
Execution time: 0.03698992729187
array(1) { ["section"]=> string(92) "denoncimi-qytetarja-nga-tirana-e-alarmuar-shikoni-si-mbarset-speci-nga-hormonet-fotot-124367" }