Denoncimi: Vdes një i dënuar në burgun e Fierit, shkak drejtori

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:54 29-10-2017 Denoncimi: Vdes një i dënuar në burgun e Fierit, shkak drejtori

Ka ndërruar jetë një i dënuar në ambientet e burkut të Fierit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme dhe shkak është bërë drejtori i burgut, i cili nuk ka lejuar të burgosurit të marrë prej familjarëve ilacet e tij. Denoncimin e ka bërë ish kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në facebook.

“Narko-qeveria fsheh vdekjen e te burgosurit!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Prsh nga SR. 
I nderuar z Berisha
Ju vem ne djeni se dje ne burgun e fierit ka vdekur nje i burgosur dhe auteritetet po e mbajn te fshehte. Ka vdekur pasi prej shum kohesh drejtori i burgut si lejonte qe familjaret ti fusnin ilacet, dhe arsyeja esht mos pagimi haracit. Familjaret ne kushte te veshtira ekonomike me zi i blenin ilacet dhe skishin mundesi te paguanin haracin te drejtori. Ku jan medjat ku jan gazetaret? I ka kapur i gjati ju ka ven kembet ne nje kepuc. Ju lutem bejeni problem kemi besim te ju. Ju lutem anonim”, shkruan Berisha.  

 

berr.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080220699310303
array(1) { ["section"]=> string(67) "denoncimi-vdes-nje-i-denuar-ne-burgun-e-fierit-shkak-drejtori-97622" }