Denoncohet skandali: Një rrjet kriminal, po trafikon fëmijë me qëllim marrjen e organeve për transplant

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:22 07-10-2017 Denoncohet skandali: Një rrjet kriminal, po trafikon fëmijë me qëllim marrjen e organeve për transplant

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka shpërndarë një denoncim të një rrjeti trafiku fëmijësh në Shqipëri.

Berisha shkruan se një polic i ka shkruar për ekgzistencën e një grupi të tillë që i merr fëmijët nga fshatrat e largët malor dhe i trafikon me qëllim marrjen e oragneve.

Më tej në statusin e tij, ish-kryeministri Berisha i bën apel prokurorisë që të marrë masa për këtë fenomen shumë të rrezikshëm.

Më poshtë postimi i plotë i Sali Berishës: 

Screenshot_13.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02451491355896
array(1) { ["section"]=> string(107) "denoncohet-skandali-nje-rrjet-kriminal-po-trafikon-femije-me-qellim-marrjen-e-organeve-per-transplant-95079" }