Deputetët demokratë bllokojnë foltoren, gati për t’u larguar nga Kuvendi (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 11:27 24-03-2016 Deputetët demokratë bllokojnë foltoren, gati për t’u larguar nga Kuvendi (FOTO)

Deputetët demokratë bllokojnë foltoren e Kuvendit dhe janë gati për t’u larguar nga salla e seancave.

Edhe sot ka nisur e tensionuar seanca plenare.

Eduard Halimi, tha se ky nuk mund të jetë një parlament normal.

“ Jo parlament normal’’, theksoi Halimi duke kërkuar dorëzimin e deputetëve para drejtësisë duke sqaruar se nuk mund të bëhen mburojë për hetimet.

Kurse kreu i Kuvendit Ilir Meta për të zbutur situatën, u ka dhënë 5 minuta pushim deputetëve, të cilët kanë rinisur seancën sërish të nervozuar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot përvjetori i 15-të i nisjes së Luftës së NATOS-s në Kosovë, Majko e kujton kështu
Deputeti socialist i uron ditëlindjen Ilir Metës, Arta Dade ‘’hakmerret’’ dhe ja kë uron ‘’Live’’ »
Article Logic
Execution time: 0.02223801612854
array(1) { ["section"]=> string(82) "deputetet-demokrate-bllokojne-foltoren-gati-per-t-u-larguar-nga-kuvendi-foto-35893" }