Deputetët e PS dhe PD i sulen ministrit Ahmetaj: Kjo që thoni ju është tallje, pse nuk i përgjigjesh pyetjes

Publikuar tek: ekonomi, më 14:05 13-11-2017 Deputetët e PS dhe PD i sulen ministrit Ahmetaj: Kjo që thoni ju është tallje, pse nuk i përgjigjesh pyetjes

Komisioni parlamentar i Ekonomisë është shoqëruar me debate dhe përplasje mes anëtarëve.


Deputeti i PD, Agron Shehaj, si dhe kryetari i komisionit Erjon Braçe kanë debatuar me ministrin e Financave, Arben Ahmetaj sa i takon chek-up-eve në spitale.

Debati është fokusuar kryesisht lidhur me koston e këtij shërbimi dhe detyrimet për sensisbilizimin e qytetarëve për të bërë kontrollet mjekësore.

DEBATI

Ahmetaj: Ka një numër të caktuar chak up, nuk e di saktësisht sa është numri që duhet të bëhet në vit

Shehaj: Pak a shumë

Ahmetaj: Më ler të flas, ke zakon jo të mirë këtë

Braçe: Po ju sqaron zoti ministër

Ahmetaj: Një kërkesë me SMS, me letër publike , ka qytetarë që për shumë arsye s’kanë kohë për të bërë chek- up e tyre.

O djalë ta mbaroj unë, sillni qytetarët që të bëjnë chak up se është e domosdoshme për shëndetin tuaj.

Shehaj :Kjo që po thoni është tallje, po ju pyes për kostot nominale, sa do jetë realja për këtë vit?

Ahmetaj: 1537 lekë është kosto

Shehaj: Nga lajmët që dolën duket sikur kompania ishte prapa me kontrollet, administrata shtetërore që ka koncesion duhettë bëjë 100 mijë kontrolle, ishin mbrapa mendoj.

Ahmetaj: Tani më erdhi informacioni, 475 mijë është nr i kontrolleve në vit, nëse bën më shumë, vitin tjetër s’ka kosto plus.

Shehaj: Jeni ministër i Fiancave, ju duhet të dini sa na kushton.

Ahmetaj: jo nuk është kështu.

Shehaj: kur të jenë 300 mijë koso sa do jetë?

Ahmetaj: Merre mundimin dhe lexo kontratën.

Shehaj: Nuk po plotësoni dot 472 mijë

Ahmetaj: nuk është kontratë refuxho

Shehaj: nuk po plotësoni numrin.

Ahmetaj: Unë dhe ti duhet të sensibilizojmë njerëzit

Shehaj: ju lutem pak përmbajtje, zoti ministër kjo është tallje jo vetëm me këtë komision, por edhe me të gjithë qytetarët.

Brace: Jo mo e ka në radhë të parë punonjësit e shërbimit shëndetësor për sensibilizim.

Ahmetaj: Nëse kontrollet shkojnë 600 mijë ka tavan. Administrata e ka për detyrë sensisbilizimin.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Nuk ka rritje pagash e pensionesh”, deputetja nxjerr zbuluar qeverinë Rama me këto 3 fakte
QEVERIA përjashton nga taksat HOTELET me 4-5 yje me vlerë 8 milion euro, FMN KUNDËR vendimit »
Article Logic
Execution time: 0.0052411556243896
array(1) { ["section"]=> string(112) "deputetet-e-ps-dhe-pd-i-sulen-ministrit-ahmetaj-kjo-qe-thoni-ju-eshte-tallje-pse-nuk-i-pergjigjesh-pyetjes-99380" }