Deputetët në kalçeto/ Fino golashënues i skuadrës, dëmtohet Peleshi, i vjen në ndihmë ‘infermieri’ Beqaj

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:40 23-12-2015 Deputetët në kalçeto/ Fino golashënues i skuadrës, dëmtohet Peleshi, i vjen në ndihmë ‘infermieri’ Beqaj

Me mbylljen e sesionit parlament, disa nga deputetët socialistë kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në një prej fushave kalçeto të kryeqytetit.

Panorama Sport shkruan se golashënuesi më i mirë ka dal deputeti Bashkim Fino, i njohur si tifoz i skuadrës së Interit, por gjatë ndeshjes ka mbajtur veshur uniformën e Bashkimit Europian.

Ndërkohë që pjesë e lojës ka qenë dhe Zëvendëskryeministri, Niko Peleshi, i cili është dëmtuar gjatë përpalljes me deputetët. Ndihma e parë i është dhënë nga Ministri i Shëndetësi, Ilir Beqaj, i cili kishte veshur përparësen e infermierit.

Beqaj ka mbetur jashtë fushës së lojës, pasi futbolli nuk është sporti i tij. Përballjet e vetme i ka pasur në basketboll, në kohën kur luante edhe kryeministri Rama.

Skuadra e PS:

-Taulant Balla

-Xhemal Qefalia

-Bledi Çuçi

-Besnik Bare

-Ervin Bushati

-Piro Lutaj

-Ervin Koçi

-Eduard Shalsi

-Bashkim Fino

-Ilir Xhakolli

-Niko Peleshi

12431219_10204947730364727_519163856_n-470x788.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02968692779541
array(1) { ["section"]=> string(105) "deputetet-ne-kalceto-fino-golashenues-i-skuadres-demtohet-peleshi-i-vjen-ne-ndihme-infermieri-beqaj-28375" }