Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë: Kam qenë në fillim me Donald Trump

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:46 09-11-2016 Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë: Kam qenë në fillim me Donald Trump Vladimir Kosta, deputet i Kuvendit te Shqiperise

Pas zgjedhjes së Donald Trump si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, deputeti i zgjedhur me votat socialiste dhe që ka kaluar me Partinë Agrare Ambjentaliste, deklaroi para pak minutash në rrjetet sociale se që në krye të herës ka qenë për zgjedhjen e Trump në krye të presidencës së SHBA, raporton newsbomb.al

“Kam qenë që në krye të herës me Donald Tramp. U hodhën dhe baste në rrethin e shoqërisë tonë...Urime dhe suksese zoti president!” shkruan ai në rrjetet sociale, raporton newsbomb.al.

Përpara zgjedhjeve në SHBA, në përgjithësi politikanët shqiptarë, përveç kryeministrit Rama kanë qenë të kujdesshëm të shprehnin mbështetjen e tyre për ndonjë nga kandidatët. 

lad kosta2

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0262610912323
array(1) { ["section"]=> string(74) "deputeti-i-kuvendit-te-shqiperise-kam-qene-ne-fillim-me-donald-trump-58906" }