Deputeti i PD i shqetësuar: Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:35 15-05-2018 Deputeti i PD i shqetësuar: Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë Fatmir Xhafaj dhe Edi Paloka

Nënkryetari i PD Edi Paloka thotë se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj duhet të largohet nga detyra “një orë e më parë”.

Sipas tij, çdo orë në zyrën e ministrit prish provat e pengon arrestimin e të vëllait, Agron Xhafaj.

“Pse hesht Ministri I Brendshëm? Fatmir Xhafaj duhet të jetë rasti I vetëm në botë që kapet në flagrancë duke shkelur ligjin dhe fshihet pas karriges së Ministrit të Brendshëm. Kanë kaluar më shumë se 24 orë që kur shqiptarët panë sesi vëllai i Ministrit të Brendshëm kapet në pazare droge, por Fatmir Xhafaj bën sikur nuk ka ndodhur asgjë. Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë", shkruan Paloka në rrjetin social ndërsa shton.

"Çdo orë në zyrën e Ministrit të Brendshëm:

1. Prish provat e lidhjeve të të vëllait me trafikun e drogës
2. Pengon hetimin e të vëllait për trafik droge
3. Pengon arrestimin e tij për vuajtjen e dënimit me 7 vjet e dy muaj burg. 
4. Pengon zbatimin e ligjit antimafia”, shkruan Paloka në rëagimin e tij".

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pazakontë, ish-deputeti i LSI me ARMË në zyrë, merr pozicion PËR QITJE: Përgatituni për… (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.02544903755188
array(1) { ["section"]=> string(83) "deputeti-i-pd-i-shqetesuar-fatmir-xhafaj-duhet-te-largohet-nje-ore-e-me-pare-120849" }