Deputeti i PD-së: Është rritur çmimi i naftës, na çatë tr**** me Xhisielën nga Nikla

Publikuar tek: aktualitet, më 15:37 12-10-2018 Deputeti i PD-së: Është rritur çmimi i naftës, na çatë tr**** me Xhisielën nga Nikla Myslim Murrizi

Deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi ka reaguar ashpër për rritjen e çmimit të naftës.

Murrizi kërkoi shpjegim se pse askush nuk është ngritur të thotë asnjë fjalë ndërkohë që nafta është rritur me 50 -60 lekë të vjetra për litër.

Reagimi i plotë i Murrizit në Facebook:

Ka mbi 5 dite qe ÇMIMI I NAFTES eshte ngritur me 50 -60 leke te vjetra litri, dhe askush nuk thote nje gjysem fjale.

Ka qene 1780 leke litri, dhe ka shkuar 1830, 1840,dhe ne çdo media apo ambjen politik nuk degjon nje gjysem fjale???

Pse jane bere “ SYNET” nga gjuha, keta qe kane dy muaj duke na çare TR..... per Xhiselen nga Nikla?????

Fermeret jane ne piken e hallit.

Qytetaret e tjere vuajne fukarallikun nga çmimet qe ngrihen çdo dite.

Mender “ elita” e kombit ha M... çdo darke neper studiot televizive, se kush e do me shume Xhisin, dhe kush e ka vellane me shume trafikant, keta qe e kane ne burg ne Itali, apo ata qe kane te denuar ne Angli.

Kur EURO bie, dhe NAFTES i ngrihet çmimi me 50-60 leke per liter, kush “ intelektual” financiaro-politik mund ta shpjegoj????

SOT kemi, nje qeveri qe punon kundra interesave te QYTETAREVE, dhe nje POLITIKE te tere qe tallet me QYTETARET, sepse eshte shkeputur me LIGJ, nga QYTETARET qysh ne prill te vitit 2008, dhe SKUTHET politik, nuk guxojne kurre te perballen me VOTEN E QYTETAREVE.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama ZBULON propozimin, ku do të shkojnë lekët e gjyqeve për shpifje
Vjen paralajmërimi ‘I FRIKSHËM’ nga rradhët e PD: Bëhuni gati ... »
Article Logic
Execution time: 0.025595903396606
array(1) { ["section"]=> string(85) "deputeti-i-pd-se-eshte-rritur-cmimi-i-naftes-na-cate-tr-me-xhisielen-nga-nikla-137578" }