Deputeti i ri i LSI vesh çizmet e llastikut dhe shkon në shtëpinë e përmbytur: Rama të shpallë menjëherë gjendjen e jashtëzakonshme

Publikuar tek: aktualitet, më 15:41 01-12-2017 Deputeti i ri i LSI vesh çizmet e llastikut dhe shkon në shtëpinë e përmbytur: Rama të shpallë menjëherë gjendjen e jashtëzakonshme

Deputeti i ri i LSI Endrit Braimllari ka veshur çizmet e llastikut dhe ka vizituar një familje të përmbytur në Golem të Kavajës.

Prej andej, deputeti i bën thirrje kryeministrit Edi Rama, të shpallë menjëherë gjendjen e jashtëzakonshme në vend.

“Kryeministri duhet të shpallë sa më parë gjendjen e jashtëzakonshme. 
Në Golem të Kavajës situata është shumë e rëndë. Përfaqësuesit e mazhorancës të mos vijnë këtu vetëm për të bërë shoë në fushatë. Sot më shumë se kurrë banorët e Golemit dhe të gjithë Shqipërisë kanë nevojën e Shtetit, kanë nevojën e ndihmës reale. Kryeministri të fillojnë duke shpallur menjëherë gjendjen e jashtëzakonshme”, shkruan Braimllari.

dep.jpg

dep1.jpg

dep2.jpg

dep3.jpg

dep4.jpg

dep5.jpg

dep6.jpg

dep7.jpg

dep8.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PËRMBYTJET/ Ambulanca del nga rruga, humb jetën djali, po shoqëronte nënën në spital
Shirat e rrëmbyeshëm, 5 banesa të përmbytura në Gjirokastër, 1 rrezikon të shembet »
Article Logic
Execution time: 0.014176845550537
array(1) { ["section"]=> string(137) "deputeti-i-ri-i-lsi-vesh-cizmet-e-llastikut-dhe-shkon-ne-shtepine-e-permbytur-rama-te-shpalle-menjehere-gjendjen-e-jashtezakonshme-101538" }