Deputeti socialist koment pesimist Ambasadorit Lu në facebook: Korrupsioni, betejë e vështirë

Publikuar tek: politike, më 16:42 15-12-2015 Deputeti socialist koment pesimist Ambasadorit Lu në facebook: Korrupsioni, betejë e vështirë

Pjesë e komenteve në faqen  e Ambasadës së SHBA-së në vendin tonë është bërë edhe deputeti i Partisë Socialiste, Pardi Cara.

Në bashkëbisedimin që Lu po zhvillon me qytetarët lidhur me korrupsionin, Cara shkruan se ky fenomen është tepër i vështirë për t’u luftuar.

“I nderuar Ambasador, unë besoj se kjo është një betejë e vështirë dhe për ta fituar këtë betejë të gjithë qytetarët duhet të japin kontributin e tyre, duke denoncuar korrupsionin në të gjitha nivelet”, shkruan deputeti socialist.

Parid Cara, një deputet jo shumë aktiv, u vendos tre ditë më parë në qëndër të vëmendjes së mediave për shkak të një tenderi që vëllai i tij kishte fituar për varrezat private në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Pyesni Ambasadorin" - Korrupsioni në Shqipëri, Lu: Gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar të pushohen dhe të ndiqen penalisht
Pyetja e Dritan Zaganit për Donald Lu: Krimi i organizuar jo vetëm është pjesë e politikës por ndikon në vendim-marrjet e saj »
Article Logic
Execution time: 0.14754486083984
array(1) { ["section"]=> string(97) "deputeti-socialist-koment-pesimist-ambasadorit-lu-ne-facebook-korrupsioni-beteje-e-veshtire-27831" }