Deputeti socialist kujton me dhimbje humbjen e nënës së tij, i dedikon edhe disa vargje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:13 06-02-2016 Deputeti socialist kujton me dhimbje humbjen e nënës së tij, i dedikon edhe disa vargje

Një nga politikanët më të vjetër shqiptarë, deputeti socialist Namik Dokle kujton sot 20 vitet e ikjes nga jeta të nënës së tij. Dokle zgjedh disa vargje të të madhit Dritëro Agolli për të shprehur atë që ndjen nga humbja e nënës, ndonëse kanë kaluar vite të tëra.

“Nëna ime...
Neë këtë vit, kur mbushën njëzetë nga vdekja e saj, kujtova vargjet e të madhit Dritero Agolli:
" U zvogëlua nëna dhe u tret e gjitha,
U bë si pulëbardhë e lehtë.
Dhe një mëngjes pa zbardhur
ende drita
Rënkoi dhe fluturoi mbi retë...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023775100708008
array(1) { ["section"]=> string(92) "deputeti-socialist-kujton-me-dhimbje-humbjen-e-nenes-se-tij-i-dedikon-edhe-disa-vargje-31921" }