Deputetja demokrate reflekton pas humbjes në Dibër: Vizitë me ambasadorët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:05 13-09-2016 Deputetja demokrate reflekton pas humbjes në Dibër: Vizitë me ambasadorët

Deputetja Demokrate e Tropojës Mimoza Hajdarmataj ka reflektuar pas humbjes së demokratëve në Dibër.

“Mos ishte e nevojshme një organizim vizite me ambasadorët në fushat e hashashit që rrethojnë Malësinë e Dibrës dhe kanë ndaluar dibranët të cojnë bagëtitë në tokat e tyre”, ka shkruar deputetja teksa shtron pyetjen nëse bëhen dot zgjedhje të lira e të drejta me dhunën dhe partitë e kartelit qeveritar të hashashit.

Fjala e Plotë e Mimoza Hajdarmataj

“Ditë gri për demokracinë....

Kur orët kalojnë dhe shtohen pyetjet, dyshimet, komentet e akuzat.. një pyetje më mundon që në çelje të fushatës...
Mos ishte e nevojshme një organizim vizite me ambasadorët në fushat e hashashit që rrethojnë Malësinë e Dibrës dhe kanë ndaluar dibranët të cojnë bagëtitë në tokat e tyre dhe ti drejtohej pyetja: " Bëhen dot zgjedhje të lira e të drejta me dhunën dhe paratë e kartelit qeveritar të hashashit??”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I tha Nard Ndokës “Më mirë në bordello se me politikanët”, Robert Aliaj shpërthen kundër medieve që e bënë lajm
Gjergj Meta përplaset me Mentor Kikinë: Më ke hutuar, duhet të thellohesh më shumë »
Article Logic
Execution time: 0.031728982925415
array(1) { ["section"]=> string(78) "deputetja-demokrate-reflekton-pas-humbjes-ne-diber-vizite-me-ambasadoret-52804" }