Deputetja e Kuvendit nxjerr nga arkivat foton e hershme, kur ishte në grevën e urisë të studentëve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:49 20-02-2017 Deputetja e Kuvendit nxjerr nga arkivat foton e hershme, kur ishte në grevën e urisë të studentëve

Deputetja e Kuvendit Mesila Doda nxjerr nga arkivat foton e vitit 1991 ku si pjesë e grevës studentore pati kontributin e saj të veçantë kundër PPSH-së që çoi edhe në rrëzimin e bustit të diktatorit Enver Hoxha.

Për këtë, deputetja e PDIU ëhstë nderuar sot edhe me një dekoratë nga Presidenti Bujar Nishani me motivacionin: “Për rolin dhe kontributin e tyre jetik e vetëmohues në shembjen e mitit dhe kultit të individit të ish-diktatorit Hoxha; për depolitizimin e Universitetit Shtetëror të Tiranës; për shmangien e përplasjes së mundshme civile si dhe për dhënien e goditjes vendimtare së ashtuquajturës diktaturë të proletariatit dhe luftës së klasave në Shqipëri”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sadije Berisha u drejtohet të gjithëve: Luli, koha të lirosh vendin! Rama, zgjidh kryeministër ose piktor! Ti Ilir Meta nuk ke zemër, hapi vendin Monikës
Përplasje mes Nishanit dhe demokratëve për dekorimet e studentëve të grevës, Ramçaj: Skenar i turpshëm, ua dhe lëpirësve të Ramës (I bashkohet deputetja e PD-së) »
Article Logic
Execution time: 0.036967039108276
array(1) { ["section"]=> string(103) "deputetja-e-kuvendit-nxjerr-nga-arkivat-foton-e-hershme-kur-ishte-ne-greven-e-urise-te-studenteve-69321" }