Deputetja e LSI: Njerëz të ambasadorëve të përfshirë në afera korruptive

Publikuar tek: politike, më 23:10 12-04-2018 Deputetja e LSI: Njerëz të ambasadorëve të përfshirë në afera korruptive

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj thotë se është e zhgënjyer nga trupa diplomatike në Shqipëri që sipas saj, kanë prodhuar dekonstruktivitet, destabilitet në Shqipëri, ndërsa shtoi se ata kanë lidhje me afera korruptive.

Deklarata e Mehmetaj në emisionin “360 Gradë” në Ora News:

Unë edhe si vajzë e re në politikë kam pësuar një zhgënjim të jashtëzakonshëm nga trupa diplomatike në Shqipëri, të cilët nga 2015-ta e këtej, kanë prodhuar dekonstruktivitet, destabilitet në Shqipëri.

Nuk kam për ta harruar presionin e ambasadorëve kundër deputetëve për të votuar reformën në drejtësi.

Ne që jemi dhe punojmë përditë me ta e ndjejmë presionin. Ka dy prapavija, e para korrupsioni që bëhet i përbashkët.

Kanë dalë dhe do të dalin lidhjet e aferave korruptive të njerëzve të afërt të përfaqësive politike në Shqipëri. E dyta, ka pasur një përpjekje e vazhdueshme që Shqipëria të ishte padrejtësi.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr në emision, Fevziu përplaset ashpër me Ballën (Video e debatit)
Paralajmërimi i Lubonjës: Shoh një situatë shpërthyese, do të ketë luftë ose autoritarizëm »
Article Logic
Execution time: 0.028221130371094
array(1) { ["section"]=> string(78) "deputetja-e-lsi-njerez-te-ambasadoreve-te-perfshire-ne-afera-korruptive-116701" }