Deputetja e PS del në konferencë urgjente: Të shkarkohet kryetari i KQZ, shkeli ligjin

Publikuar tek: politike, më 14:17 14-11-2017 Deputetja e PS del në konferencë urgjente: Të shkarkohet kryetari i KQZ, shkeli ligjin

Deputetja e Partisë Socialiste Koltilda Ferhati ka dalë në një konferencë për shtyp në selinë e Kuvendit për çështjen e mandatit të kreut të KQZ, Klement Zguri.

Në deklaratën e saj Ferhati tha se me veprimet e tij kreu i KQZ, Zguri ka shkelur rëndë ligjin dhe ka treguar njëanëshmëri politike.

“Klement Zguri ka shkelur ligjin. Kreu i KQZ, Zguri mbajti anën e kryetarit të Bashkisë Mallakastër, Agron Kapllanaj,  duke pasur të njëjtën bindje politike me të. Sjellja e Zgurit tregon njëanëshmëri politike”,- tha Klotilda Ferhati. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pse Rama kërkon shkarkimin e kreut të KQZ-së? Basha: Ai është gati të zhvishet lakuriq
Berisha publikon videon flagrante: Ja si i vjedh hajduti dy tapetet »
Article Logic
Execution time: 0.015289783477783
array(1) { ["section"]=> string(90) "deputetja-e-ps-del-ne-konference-urgjente-te-shkarkohet-kryetari-i-kqz-shkeli-ligjin-99526" }