Deputetja e PS shfaqet si asnjëherë më parë, "përvesh" mëngët dhe ju tregon si bëhet trahanaja

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:16 23-08-2017 Deputetja e PS shfaqet si asnjëherë më parë,

Deputetja e PS Antoneta Dhima ditën e sotme si asnjëherë më parë ka vendosur t’ju tregojë miqve në rrjetin social facebook si bëhet trahanaja.

 Trahanaja siç shkruan dhe deputetja Dhima është një ushqim i pasur me hekur, zink, magnez, kalium dhe kalcium si dhe është një burim i pasur proteinash. Nëse doni të mësoni si bëhet trahanaja, deputetja e PS jua tregon më së miri.

Postimi i deputetes Antoneta Dhima:

Ja dhe trahanaja për dimër është gati ??!

Trahanaja është një ushqim i lashtë, i përfituar nga fermentimi i drithrave, kryesisht grurit, i cili e bën atë më të shijshme dhe rezistente në kohë. Për të arritur fermentimin, nënat tona e kanë bërë trahananë me kos, i cili ka bakteret e nevojshme për të përpunuar miellin e grurit???!
Trahanaja është një ushqim i pasur në hekur, zink, magnez, kalium dhe kalcium si dhe është një burim i pasur proteinash ???!

Një ushqim i shkëlqyer dhe i lehtë 

sssss.jpg

ddddsfds.jpg

gsdgdsgsdgsd_copy.jpg

dsggsgsdgds.jpgdsgdsgsdgsdg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02042293548584
array(1) { ["section"]=> string(97) "deputetja-e-ps-shfaqet-si-asnjehere-me-pare-pervesh-menget-dhe-ju-tregon-si-behet-trahanaja-89973" }