Deputetja lë "nam", i del në krah Shqipërisë por harron të shkruajë shqip

Publikuar tek: rajon, më 12:06 12-02-2018 Deputetja lë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Besa Gaxherri është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Shkak për këtë është gjuha shqipe, e shkruar në mënyrë skandaloze nga deputetja ligjvënëse.

Në një postim në llogarinë e saj në Facebook, Gaxherri është shprehur mjaft e indjinjuar në lidhje me pretendimet territoriale të Beogradit kundrejt Kosovës dhe së bashku me disa individë te BE sikurse i ka cilësuar ajo, po i mbështesin këto pretendime.

Janë 16 gabime që ka bërë zyrtarja e që i janë nënvizuar me kujdes nga vetë ndjekësit në rrjetet sociale që në fakt kanë harruar të nënvizojnë edhe plot të tjera. Duhet theksuar se ata e mbështesim iniciativën e deputetes për t’i dalë në mbrojtje territoreve shqiptare me fakte historike por si deputete e Kuvendit duhet të bëjë kujdes me mënyrën si e shkruan gjuhën shqipe.

gabimet_copy.jpg

gabimet.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vritet një tjetër shqiptar në Siri
Emri i ri i Maqedonisë, vjen TAKIMI Grubi-Nimiç »
Article Logic
Execution time: 0.22196412086487
array(1) { ["section"]=> string(77) "deputetja-le-nam-i-del-ne-krah-shqiperise-por-harron-te-shkruaje-shqip-109990" }