Deputetja socialiste u mëson shqip studentëve italianë: Shikoni ç’ka shkruar në tabelë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:14 10-11-2016 Deputetja socialiste u mëson shqip studentëve italianë: Shikoni ç’ka shkruar në tabelë Shamku gjate leksionit ne Universitet

Ledi Shamku, deputetja e PS në kuvendin e Shqipërisë, që e bën shpesh rrugën nga Tirana drejt Bolonjës dhe anasjelltas pasi prej muajsh është profesoreshë me kohë të plotë në një nga universitetet më të vjetër të botës, u mëson shqip studentëve të saj.

Kjo është një orë leksioni e Shamkut e cila ka shkruar në tabelën e bardhë shkronjat e alfabetit tonë si dhe fjalët “shqip-shqiptar”.

“Ditë pas dite, fjalë pas fjale: SHQIP!
UNIBO”, shkruan me krenari Shamku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035429954528809
array(1) { ["section"]=> string(91) "deputetja-socialiste-u-meson-shqip-studenteve-italiane-shikoni-c-ka-shkruar-ne-tabele-59063" }