Derbi i Madridit, skuadrat befasojnë me formacionet zyrtare

Publikuar tek: sport, më 19:43 18-11-2017 Derbi i Madridit, skuadrat befasojnë me formacionet zyrtare

Skuadrat janë gati tashmë, mbrëmjen e sotme luhet derbi i Madridit për herë të parë në impianin modern “Wanda Metropolitano”.

Është hera e parë që dy skuadrat do të luajnë një derbi të Madridit në këtë stadium dhe atmosfera paraprake në kryeqytetin spanjoll flet për një ndeshje të madhe.

Përballja që do të startojë në orë 20:45 pritet të vendosë shumë për objektivat e të dyja skuadrave në këtë vit.

Formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Juanfran, Savic, Godin, Lucas, Gabi, Correa, Thomas, Saul, Koke; Griezmann

Real Madrid: Casilla, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos, Isco, Benzema, Cristiano Ronaldo

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kampionati shqiptar përfshihet nga dhuna, grushta dhe shkelma mes futbollistëve
Napoli-Milan, Montella i surprizon të gjithë me lojtarët që hedh në fushë »
Article Logic
Execution time: 0.020968198776245
array(1) { ["section"]=> string(65) "derbi-i-madridit-skuadrat-befasojne-me-formacionet-zyrtare-100066" }