Derbi Partizani-Tirana, në “Qemal Stafa” shfaqen grafite ofenduese dhe homofobike

Publikuar tek: sport, më 16:16 04-03-2016 Derbi Partizani-Tirana, në “Qemal Stafa” shfaqen grafite ofenduese dhe homofobike Foto: Panorama Sport

Tifozët e Partizanit kanë bërë provokimin e parë karshi tifozëve të Tiranës. Ata janë futur në tribunën ku do të qëndrojnë tifozët e Tiranës në stadiumin “Qemal Stafa” dhe kanë shkruar: “Gay Sector” dhe disa emërime të tjera ofenduese si byt*q**.

Përpos garës mes tifozëve që çdo derbi duhet të përmbajë, të tilla grafite ofenduese dhe homofobike janë të papranueshme dhe aq më tepër që shkruhen në muret e stadiumit kombëtar të shqiptarëve.

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës do të nis në orën 18:00.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Partizani fiton në derbi, vetëm 1 pikë larg vendit të parë
De Biasi vlerësohet sërish, fiton çmimin “Pankina e Artë” »
Article Logic
Execution time: 0.040481090545654
array(1) { ["section"]=> string(84) "derbi-partizani-tirana-ne-qemal-stafa-shfaqen-grafite-ofenduese-dhe-homofobike-34230" }