Derbi Tirana-Partizani, tifozët në grupe drejtohen për në stadiumin “Selman Stërmasi”

Publikuar tek: sport, më 16:30 04-05-2016

Në orën 18:30 do të nis drebi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Kjo ndeshje ka tërhequr vëmendje të madhe të tifozerisë shqiptare, për faktin se do jetë përcaktuese në objektivat e dy klubeve.

Ndërkohë, tifozët e Tiranës janë mbledhur së bashku për t’u nisur në grup drejt stadiumit “Selman Stërmasi”, aty ku do luhet ndeshja.

Partizani kërkon fitoren sot për të mbajtur gjallë ëndrrën për titull, ndërsa Tirana shpreson një vend për në Kupat e Europës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dëmtohet Xhaka, mesfushori do qëndrojë disa javë larg fushës
Luciano Moggi në tentativë për të blerë Dinamon e Tiranës? »
Article Logic
Execution time: 0.022104024887085
array(1) { ["section"]=> string(88) "derbi-tirana-partizani-tifozet-ne-grupe-drejtohen-per-ne-stadiumin-selman-stermasi-39485" }