Deschamps ndryshon taktikat për ndeshjen me Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 16:20 14-06-2016 Deschamps ndryshon taktikat për ndeshjen me Shqipërinë

Në një përpjekje për të shtuar më shumë shpejtësi dhe efikasitet te ekipi i tij, trjaneri francez Didier Deschamps, duket se do të ndryshojë taktikat në ndeshjen e nesërme kundër Shqipërisë.

Pavarësisht fitores 2-1 ndaj Rumanisë, Franca bëri një lojë të ngadaltë duke arritur të kapë rritmin në gjysmën e pjesës së dytë kur Deschamps ndryshoi Paul Pogba dhe sulmuesin Antoine Griezmann me dy mesfushorët e shpejtë të dy krahëve, Kingsley Coman dhe Anthony Martial.

Duket se trajneri francez do të lerë mënjanë formacionin e tij të preferuar 4-3-3 për një formacion më dinamik, 4-2-3-1.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Stafi i Kombëtares fshehu operacionin e Lorik Canës, lojtari ka probleme të mëdha
Euro 2016: Arrestohen 42 tifozë të Rusisë »
Article Logic
Execution time: 0.052725076675415
array(1) { ["section"]=> string(60) "deschamps-ndryshon-taktikat-per-ndeshjen-me-shqiperine-43488" }