Dështoi në testin e dopingut, tre sponsorë kryesorë largohen nga Maria Sharapova

Publikuar tek: sport, më 18:51 08-03-2016 Dështoi në testin e dopingut, tre sponsorë kryesorë largohen nga Maria Sharapova

Tre nga sponsorët kryesorë të Maria Sharapovës ndërprenë sot marrëdhëniet me yllin rus të tenisit pasi ajo pranoi se kishte dështuar në testin e dopingut gjatë kampionatit australian.

Gjiganti Nike, prodhuesi zviceran i orëve Tag Heuer dhe Kompania gjermane e makinave luksoze Porsche u distancuan menjëherë nga tenistja pesë herë fituese e Grand Slamit. Sharapova njoftoi për dështimin e testit dje në një konferencë shtypi në Los Angeles.

Fjala ishte për testin e substancës pak të njohur meldonium, që u bë një substancë e ndaluar në kodin e Agjencisë Botërore Anti-Doping të këtij viti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lojtarët e Laçit foto në dhomën e zhveshjes pas fitores… por jo gjithçka është në rregull
108 vjet histori, Inter feston ditëlindjen mes vështirësive dhe shpresës »
Article Logic
Execution time: 0.025180101394653
array(1) { ["section"]=> string(85) "deshtoi-ne-testin-e-dopingut-tre-sponsore-kryesore-largohen-nga-maria-sharapova-34586" }