DETAJE RRËQETHËSE: Si i vrau një nga një 24-vjeçari burrat, gratë, e fëmijët e fisit të tij

Publikuar tek: aktualitet, më 19:40 10-08-2018 DETAJE RRËQETHËSE: Si i vrau një nga një 24-vjeçari burrat, gratë, e fëmijët e fisit të tij

Detaje tronditëse mësohen nga masakra e Selenicës, ku 8 persona u vranë mesditën e sotme me armë zjarri nga 24-vjeçari Ridvan Zykaj.

Mësohet se 24-vjeçari ka qenë në shtëpinë e gjyshes së tij, aty ndodhej edhe xhaxhai me nuset. Në këtë moment autori ka nxjerrë armën dhe i ka qëlluar një nga një duke i lënë të vdekur në vend.

Më pas 24-vjeçari ka shkuar në shtëpinë e xhaxhait tjetër ku ka qëlluar për vdekje atë, nusen dhe fëmijët e tij.

Kjo është masakra më e rëndë e dy dekadave të fundit në Shqipëri.

Autori që dyshohet se është me probleme mendore, është arraisur në drejtim të paditur, ndërsa në ndjekje të tij janë vënë forcat speciale të policisë. Morgu i qytetit të Vlorës raportohet se nuk ka vend për të gjithë viktimat e ngjarjes së rëndë.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakra e Selenicës, Policia e Vlorës kërkon ndihmë: Autori i rrezikshëm
Dalin pamjet e para nga vendi i maskarës në Vlorë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.004270076751709
array(1) { ["section"]=> string(95) "detaje-rreqethese-si-i-vrau-nje-nga-nje-24-vjecari-burrat-grate-e-femijet-e-fisit-te-tij-130741" }