Detaji që nuk duhet t’ju shpëtojë/ Edi Rama merr karrigen me vete, në të gjitha takimet janë karriget e kuqe

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:55 29-10-2016 Detaji që nuk duhet t’ju shpëtojë/ Edi Rama merr karrigen me vete, në të gjitha takimet janë karriget e kuqe Si organizohet \"skena\" ku duhet te flase kryeministri, me vete, gjithmone karriget e kuqe

Një “industri” e madhe mediatike lëviz me kryeministrin. Duke përfshirë mikrofonat, regjia qendrore e transmetimit për televizionet, kamerat e gjithçka tjetër. 

Por ajo që të bën më shumë përshtypje në këto takime të Ramës me banorët në gjithë zonat e Shqipërisë janë karriget.

Në çdo takim janë karriget e kuqe, të së njëjtës formë e madhësi, që do të thotë se nuk janë asnjëherë të zonës.

E pra, sipas informacioneve që marrim pranë qeverisë, është pikërisht një kamion plot me karrige që lëviz bashkë me kryeministrin. Madje shkon në vendin ku duhet të vendoset kryeqeveritari të paktën 3 orë përpara zhvillimit të aktivitetit. Dhe vendosen në rreth për bashkëbisedim. Kush e di sa lodhen punëtorët duke ngarkuar e shkarkuar atë karrige, që kryeministri e merr gjithmonë me vete. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025358915328979
array(1) { ["section"]=> string(112) "detaji-qe-nuk-duhet-t-ju-shpetoje-edi-rama-merr-karrigen-me-vete-ne-te-gjitha-takimet-jane-karriget-e-kuqe-57779" }