Detaji që s’keni vënë re...Çfarë ka zhdukur Basha, revoltohen simpatizantët e PD

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:00 30-05-2017 Detaji që s’keni vënë re...Çfarë ka zhdukur Basha, revoltohen simpatizantët e PD

Një detaj shumë i fortë ky në këtë fushatë të Partisë Demokratike.

Krahas sloganit “Republikë e Re”, ajo që bie në sy është emblema dhe ngjyra simbol e Partisë Demokratike të cilat janë zhdukur.

Në vend të blusë, janë ngjyrat kuqezi dhe e bardha.

Një gjë e tillë ka revoltuar shumë simpatizantë e mbështetës të PD-së, përfshirë edhe spikerin e lajmeve Bledian Koka.

“Njoftim!...
Miq dhe dashamirë, kur të shikoni tubime njerëzish dhe një tabelë ku shkruhet Republika e Re me ngjyrë të bardhë dhe kuqerremtë, mos hezitoni. Afrohuni dhe mbani vesh, është një miting i Partisë Demokratike... Do thoni ju po emblema e PD dhe ngjyra blu ku vajti?!...
p.s...flasim pas 25 Qershorit  “, shkruan ironikisht gazetari.

rep.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022340059280396
array(1) { ["section"]=> string(83) "detaji-qe-s-keni-vene-re-cfare-ka-zhdukur-basha-revoltohen-simpatizantet-e-pd-80544" }