Dhëndri i Berishës sulmon Xhafaj dhe i kujton Enverin, komentuesi i poston foton që s’e priste

Publikuar tek: politike, më 21:04 16-05-2018 Dhëndri i Berishës sulmon Xhafaj dhe i kujton Enverin, komentuesi i poston foton që s’e priste

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish kryeministrit Sali Berisha ka publikuar foton e famshme të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me Enver Hoxhën, shumë vite më parë kur ai ishte djalë i ri.

Abi Malltezi thotë se Xhafaj tani “ka ndërruar diktatorin me kartelet”, duke risjellë këtë foto që demokratët e përdorin shpesh për ta sulmuar, dhe të cilën Xhafaj e ka sqaruar disa herë se në ç’kontekst është realizuar.

Por një komentues, mik në profilin e tij në Facebook, foton e Sali Berishës në kohën kur ishte sekretar partie. Berisha duket në një varkë, teksa shëtit në liqen me djemtë e diktatorit Enver Hoxha.

Ja çfarë shkruan Malltezi:

40 vjet qe po i shkul krahun. Hetuesi i komunizmit vete-viktimizohet dhe te flet per moral.

“E duam Shqiperine si gjith Evropa!” kerkuam ne 1990 por hetuesi mbeti po aty ku ishte, dhe vec ka nderruar diktatorin me nje te korruptuar me kartele

Ja si i përgjigjet komentuesi:

Gjej ndryshimin si ministri kumunist aktual dhe nje ish komunist qe sot perfaqson PD

xvdfvgerbherbrhtrn.jpg

sdfswgfsdgfg4g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Kryeministrin sot e zuri përfundi krimi”, deputeti poezi Ramës
Rama: Kurrë nuk kam ëndërruar për një “Shqipëri të Madhe” »
Article Logic
Execution time: 0.018578052520752
array(1) { ["section"]=> string(100) "dhendri-i-berishes-sulmon-xhafaj-dhe-i-kujton-enverin-komentuesi-i-poston-foton-qe-s-e-priste-121029" }