Dhjetoristët demokratë bashkë por në hije gjatë darkës: Ishim sa për të mbush karriget

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:51 16-12-2015 Dhjetoristët demokratë bashkë por në hije gjatë darkës: Ishim sa për të mbush karriget (nga e majta në të djathtë) Spiro Cura, Dashnor (Donad) Shenaj, Akli Fundo, Arben Sulo, Arben Lika, Myftar Gjana, Arian Manahasa dhe Ilir Disdari

Këta janë disa nga studentët e dhjetorit të vitit 1990, ata të cilët vunë nga një gur themeli në krijimin e Partisë Demokratike por që sot janë lënë në hije.

Në foto janë (nga e majta në të djathtë) Spiro Cura, Dashnor (Donad) Shenaj, Akli Fundo, Arben Sulo, Arben Lika, Myftar Gjana, Arian Manahasa dhe Ilir Disdari, të gjithë bashkë në darkën e shtruar nga Presidenti Nishani me rastin e dekorimit të Lëvizjes Studentore Shqiptare 1990-91 në shenjë vlerësimi të lartë ndaj kontributit të çmuar historik kombëtar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ylli Dylgjeri ironi me analistin, “frymëzuar” nga Lu: Emisionit të Eni Vasilit, t’i shohim Lorencin
Ristani dhe Spahiu protestonin dikur së bashku, sot i ndan politika »
Article Logic
Execution time: 0.024147987365723
array(1) { ["section"]=> string(91) "dhjetoristet-demokrate-bashke-por-ne-hije-gjate-darkes-ishim-sa-per-te-mbush-karriget-27920" }