Di Maria transferohet tek Paris Sain Germain për 62 milionë euro

Publikuar tek: sport, më 13:04 14-07-2015 Di Maria transferohet tek Paris Sain Germain për 62 milionë euro

Telenovela Di Maria ka marë fund pasi argjentinasi sezonin e ardhshëm do të luajë për Paris sain Germain. Sipas të përditshmes britanike “Daily mail” marrveshja mes Manchester United dhe parizienëve është arritur për 62 milionë euro.

Lajmi pritet të konfirmohet edhe nga “djajtë e kuq” ndërsa 27-vjeçari do të firmosë një kontratë 5-vjeçare ku do të përfitojë 200 mijë paund në javë. Manchester United për të marë shërbimet e argjentinasit pagoi në arkat e Real Madrid-it plot 80 milionë euro, ndërsa gjatë sezonit që lamë pas 27-vjeçari nuk është përshtatur me taktikat e trajnerit van Gal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëfimi emocionues i Ismail Morinës: Ditët si planifikova ngritjen e Dronit, dhe si u largova nga Stadiumi
Kombëtarja e Rusisë shkarkon Capellon, tekniku italian do të përfitojë 15 milionë euro nga divorci »
Article Logic
Execution time: 0.017316102981567
array(1) { ["section"]=> string(70) "di-maria-transferohet-tek-paris-sain-germain-per-62-milione-euro-16150" }