Dialogu me Serbinë, flet Thaçi: Delegacioni serb me në krye Vuçiç u tregua arrogant

Publikuar tek: rajon, më 20:58 08-11-2018 Dialogu me Serbinë, flet Thaçi: Delegacioni serb me në krye Vuçiç u tregua arrogant

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur nga Brukseli pas takimit me homologun serb, Aleksandër Vuçiç, duke u shprehur se dialogu ishte agresiv dhe delegacioni serb u tregua tepër arrogant.

Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga delegacioni i Serbisë, nga Aleskandër Vuciç, ndërsa diskursi ynë ishte i drejtë në arritje të një marrëveshje të drejtë dhe të balancuar në mundësi reale të zëvendësimit të rezolutës 1244”, u shpreh Thaçi.

Gjithashtu ai është shprehur se Beogradi nuk ka nevojë t’i frikësohet dialogut pasi Kosova do të jetë e përgjegjshme edhe në veprimet e saj.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fletë arresti për udhëheqësit e Kosovës, Pacolli i përgjigjet Daçiç
Zëvendës kryeministri i Kosovës: Mos heqja e vizave mund të lidhet edhe me atë që jemi myslimanë »
Article Logic
Execution time: 0.020725965499878
array(1) { ["section"]=> string(88) "dialogu-me-serbine-flet-thaci-delegacioni-serb-me-ne-krye-vucic-u-tregua-arrogant-140801" }