Dita e verës vjen me shtërngata, ja qytetet e rrezikuara nga përmbytjet

Publikuar tek: aktualitet, më 16:09 13-03-2018 Dita e verës vjen me shtërngata, ja qytetet e rrezikuara nga përmbytjet foto ilustruese

Duket se 14 marsi apo dita e verës në ndryshim nga vitet e tjera që ka qëlluar gjithmonë me diell, këtë vit vjen me reshje të dendura shiu.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, i gjithë territori i vendit do të pushtohet nga vranësira të vazhdueshme dhe reshje të dobëta shiu.

Qytetet më të rrezikuara nga shtërngatat e ditës së nesërme do të jenë Elbasani dhe Shkodra, duke çuar në rritjen e prurjeve të lumenjve.

Nga raporti i publikuar nga IGJEUM, priten që lumenjtë Drin, Buna dhe liqeni i Shkodrës do të kenë prurje në nivele të larta.

Temperaturat do të variojnë nga 8 / 15 °C në zonat bregdetare, 8 / 15 °C në zonat e ulëta dhe 1 / 10 °C në zonat malore.

29104090_1015685021918677_930582485190836224_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pezullohet DREJTORI i rëndësishëm në Durrës: Çfarë zbuloi Prokuroria (HETIMI)
Itali, sekuestrohen 300 kile kokainë me vlerë 30 milionë euro, ishte fshehur në kontenier »
Article Logic
Execution time: 0.020137071609497
array(1) { ["section"]=> string(77) "dita-e-veres-vjen-me-shterngata-ja-qytetet-e-rrezikuara-nga-permbytjet-113136" }