Djali i Michael Schumacher në gjurmët e të atit. Del në pistë i rrethuar nga gazetarë e fotografë

Publikuar tek: bota, më 13:48 08-04-2015 Djali i Michael Schumacher në gjurmët e të atit. Del në pistë i rrethuar nga gazetarë e fotografë Djali i Michael Schumacher

Mick po ndjek ëndrrën e të atit. Kjo është dalja e parë në pistë për Mick Schumacher, djalin 16 vjeçar të shtatë herë kampionit të botës në Formula 1 Michael Schumacher.


Mick doli në pistë i rrethuar nga fotografë e gazetarë në një makinë të Formula 4. Për këtë arsye mund të kapërcejë në  “kart” , ku ka qenë në kurs deri tani, një kategori më e vështire, dhe pse për momentin po kryhen vetëm prova. Ndërkohë gjendja e kampionit të botës vazhdon të jetë e përkeqësuar.  Schumacker e ka të pamundur të flaës apo të ecë dhe nuk është fort i vetëdijshëm  për mjedisin që e rrethon. Kampioni u aksidentua teksa bënte ski në Meribel të Francës, më 29 dhjetor të vitit që vitit 2013.

{gallery}mik{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031836032867432
array(1) { ["section"]=> string(101) "djali-i-michael-schumacher-ne-gjurmet-e-te-atit-del-ne-piste-i-rrethuar-nga-gazetare-e-fotografe-8147" }