Djali i panjohur ndihmon fëmijën me autizëm të qetësohet, foto bëhet virale në internet

Publikuar tek: bota, më 18:42 13-11-2017 Djali i panjohur ndihmon fëmijën me autizëm të qetësohet, foto bëhet virale në internet

Nëna e një pesë vjeçari me autizëm e ka quajtur hero këtë djalë të rastësishëm që shikoni në foto, i cili u afrua pranë fëmijës dhe nisi ta qetësojë teksa po kalonte trauma të forta.

Gayna Pealling po udhëtonte me tren me djalin Jack dhe vajzën katër vjeçare Amy, kur djali i saj ini të shfaqte kriza dhe agrezivitet.

Por midis të gjithë pasagjerëve në tren, u afrua ky djalë dhe nisi ta qetësojë.

“Ky njeri i panjohur dhe i dashur i quajtur Dan nisi të fliste me dy fëmijët e mi dhe arriti të qetësojë djalin tim. Udhëtimi ishte perfekt, ai është heroi im”, shkruan nëna në një mesazh prekës në Facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tumori i shkatërron fytyrën, 71-vjeçarja në rrezik për jetën
Parlamenti Britanik voton për marrëveshjen përfundimtare të Brexit »
Article Logic
Execution time: 0.022840976715088
array(1) { ["section"]=> string(92) "djali-i-panjohur-ndihmon-femijen-me-autizem-te-qetesohet-foto-behet-virale-ne-internet-99419" }