“Djath, reçel dhe petulla”, kjo është menuja e mëngjesit për kryeministrin Edi Rama

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:34 17-09-2016 “Djath, reçel dhe petulla”, kjo është menuja e mëngjesit për kryeministrin Edi Rama

Gjithnjë ka kuriozitet për të mësuar se cila është menuja e një kryeministri dhe Edi Rama ka preferuar ta bëj vet publike.

Kryeministri shqiptar ndodhet këtë fundjavë në Malësinë e Madhe dhe prej andej ka publikuar pjatat që atij i janë servirur për mëngjes. Djath, reçel, petulla, mjalt apo qumësh janë këto produktet, bio të zonës, që i janë vendour përpara Ramës.

Megjithatë, kritikat nga qytetarët nuk mungojnë as kësaj here. Ata shprehen se avioni me drogë i rrëzuar në Ishëm apo nëna që humbi jetën dhe fëmijën në maternitetin e Tiranës nuk janë ngjarje të mjaftueshme që kryeministri Edi Rama të mbyllet në zyrën e tij dhe të mendojë një zgjidhje për këto probleme të tmerrshme. Përkundrazi, kreu i Qeverisë është “arratisur” larg Tiranës së zhurmshme politike për të kaluar fundjavë të qetë dhe të bollshme.

14354912_10154021711441523_3564223136421660084_n.jpg

14317606_10154021712721523_4291430800137424364_n.jpg

*Foto të publikuara nga Rama

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023933172225952
array(1) { ["section"]=> string(85) "djath-recel-dhe-petulla-kjo-eshte-menuja-e-mengjesit-per-kryeministrin-edi-rama-53203" }