‘Do i shkojmë deri në fund!’ Xhafaj paralajmëron nga Kuvendi: Jemi në luftë me bandat

Publikuar tek: barometri, më 08:14 04-09-2018 ‘Do i shkojmë deri në fund!’ Xhafaj paralajmëron nga Kuvendi: Jemi në luftë me bandat

Në seancën e parë parlamentare për këtë sesion, mbajti fjalën në foltore edhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

 

Pas vrasjeve të ndodhura së fundmi në Shkodër, që tronditën mbarë opinion publik, Xhafaj paralajmëroi se do u shkojë deri në fund këtyre çështjeve.

Sakaq, paralajmëroi se shumë shpejt do përgjigjen të gjithë ekzekutorët.

“Forca e ligjit do shënojë rezultate pozitive. Jemi në luftë intensive me bandat kriminale. Do i shkojmë deri në fund këtyre ngjarjeve dhe shumë shpejt do përgjigjen para ligjit ekzekutorët”, u shpreh Xhafaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02863597869873
array(1) { ["section"]=> string(88) "do-i-shkojme-deri-ne-fund-xhafaj-paralajmeron-nga-kuvendi-jemi-ne-lufte-me-bandat-133096" }