“Do më zgjedhin mua të më vrasin se jam…”, gazetarja zbulon detaje tronditëse për vrasjen e Mario Majollarit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:24 16-04-2018 “Do më zgjedhin mua të më vrasin se jam…”, gazetarja zbulon detaje tronditëse për vrasjen e Mario Majollarit

Mario Majollari u ekzekutua me tre plumba në kokë rreth një javë më parë, sipas hetimeve të deritanishme, për të shlyer një krim të kryer vite më parë nga babai i tij.

Gazetarja Klodiana Lala thotë se Mario Majollari e parandjente që do ta vrisnin dhe shpesh shprehej se “Do më zgjedhin mua të më vrasin pasi jam fëmija i parë i familjes”.

28-vjeçarit Mario Majollari i ishte refuzuar azili në Suedi.

Deklarata e Lalës në emisionin “Opinion”:

Ai u braktis nga babai kur ishte vetëm 2 vjeç. Babai i tij u nda nga bashkëshortja. Mbrëmjen e ngjarjes Marjo Majollari u qëllua me tre plumba në kokë.

Ai shprehte gjithmonë shqetësimin te miqtë e tij dhe të gjithë personave që ai njihte. Ai kishte pasion kuzhinën dhe në kohën që punonte në Durrës dhe thoshte gjithmonë se “do më zgjedhin mua të më vrasin se jam fëmija i parë i famijes” edhe pse nuk kishte raporte me babain. Por nuk kishte asnjë denoncim në polici që ndihem i rrezikuar.

Marjo Majollari besohej që ishte njeriu i fundit që mund të hakmerreshin ndaj të atit. Zgjati gati dy vite, unë kam kontaktuar me një nga miqtë e tij që ishte në azil. Edhe pse në Suedi ai shprehte një shenjë shqetësimi, ankth dhe frikë. Dhe një një farë mënyre ishte një këmbanë alarmi edhe për njerëzit që e rrethonin aty.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetarja ironizon ERTV: Në terren asnjë deputet, të kuruar drejt DHOMËS SË RRËFIMIT për t’i rënë në qafë...
“Zhduket” Llalla, avokati: Kam 5 ditë që nuk kam komunikuar me të »
Article Logic
Execution time: 0.023499011993408
array(1) { ["section"]=> string(111) "do-me-zgjedhin-mua-te-me-vrasin-se-jam-gazetarja-zbulon-detaje-tronditese-per-vrasjen-e-mario-majollarit-117130" }