'Do ua hedhim në plehra' Rama merr vendimin DRASTIK: Hiqen celularët nga institucionet e shtetit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:19 14-09-2018 'Do ua hedhim në plehra' Rama merr vendimin DRASTIK: Hiqen celularët nga institucionet e shtetit Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me mësues të portalit "Mësues për Shqipërinë".

Ndër të tjera Rama foli edhe për masat që do të ndërmarrë në këtë sezon të ri shkollor.

Kryeministri lajmëroi se përveç nxënësve, celulari do ndalohet edhe për mësuesit.

“Nuk do lejojmë celularin në shkollë, as për mësuesit. Do duhet ti dorëzojnë e ti marrin në fund të mësimit dhe muajin e parë do e bëjmë muaj edukimi. Nga muaji i dytë celularët hidhen në plehra, nuk i kthehen më atij që e ka se janë ndotës të rrezikshëm të mjedisit arsimor”, u shpreh Rama.

Gjithashtu njoftoi se celularët do të ndalohen në të gjitha institucionet shtetërore.

“Celularët do i heqim nga institucionet e shtetit, janë bërë si klube interneti”, deklaroi Rama i revoltuar.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama jep njoftimin E RËNDËSISHËM: Ja për cilët studentë do mbulojmë të gjitha SHPENZIMET
BLINDOHET Vlora, aksion blic, sekuestrohen armë dhe drogë »
Article Logic
Execution time: 0.022212982177734
array(1) { ["section"]=> string(100) "do-ua-hedhim-ne-plehra-rama-merr-vendimin-drastik-hiqen-celularet-nga-institucionet-e-shtetit-134292" }