Dokle: Historia? Çështja serioze. Shumë abuzime dhe ngrefosje shohim e dëgjojmë

Publikuar tek: politike, më 13:20 15-12-2015 Dokle: Historia? Çështja serioze. Shumë abuzime dhe ngrefosje shohim e dëgjojmë Namik Dokle, deputet i PS

Deputeti Namik Dokle ngre një shqetësim lidhur me përdorimin abuziv të termit “historia” . Dokle i referohet rastit më të fundit të protestave ndërsa sjell një shembull të shtatë herë kryeministrit të Italisë Xhulio Andreotti.

“Sa shumë abuzime dhe ngrefosje shohim e dëgjojme me fjalën" historike"!

Kuvend "historik", ngjarje "historike", takim "historik", festival "historik", puthje "historike" politikanësh, president apo kryeministër "historik", se fundmi edhe protesta "historike"! Kur i thanë Xhulio Andreottit, shtatë herë kryeminister i Italisë, se ai ka hyrë në histori, u përgjigj kështu: " Historia është një çështje shumë serioze, shumë-shumë unë mund të jem pjesë e kronikës".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manjani fton prokurorët dhe gjyqtarët të shkojnë te Dhoma Ngjitur, për t’u folur për byzylykët: Jo me interesa të çastit
Drejtori i Postës kundërshton ministrin Klosi: Po na hiqni shpërndarjen e pensioneve, Reformë për të shkarkuar 1200 punonjës nga puna?! »
Article Logic
Execution time: 0.02180290222168
array(1) { ["section"]=> string(82) "dokle-historia-ceshtja-serioze-shume-abuzime-dhe-ngrefosje-shohim-e-degjojme-27818" }