DOKUMENTI “TOP SEKRET”, historiani: Këta janë emrat e agjentëve dhe korrierëve të Greqisë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:39 28-02-2017 DOKUMENTI “TOP SEKRET”, historiani: Këta janë emrat e agjentëve dhe korrierëve të Greqisë

Historiani i njohur Arben Llalla publikon një dokument sekret të nxjerrë nga CIA dhe që përmban emrat, vendbanimet dhe profesionet e atyre që sipas historianit ishin “korrierët” e Greqisë.

“Emrat, vendbanimet dhe profesionet e agjentëve dhe korrierëve të Greqisë, organizatës KEVA që luftonte për aneksimin e jugut të Shqipërisë të viteve 1945-1950. Dokumentin e ka nxjerrë CIA, por i është dhënë nga sigurimi grek i atyre viteve”, shkruan Llalla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.050668954849243
array(1) { ["section"]=> string(91) "dokumenti-top-sekret-historiani-keta-jane-emrat-e-agjenteve-dhe-korriereve-te-greqise-70252" }