Doli nga Kuvendi të pijë kafe, çfarë i ndodhi Mirela Kumbaros që ndërroi rrugë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:16 05-07-2018 Doli nga Kuvendi të pijë kafe, çfarë i ndodhi Mirela Kumbaros që ndërroi rrugë Ne parlament

Vijon pa ndërprerje prej 9 orësh protesta e artistëve, shoqërisë civile dhe qytetarëve përpara Parlamentit, kundër miratimit të ligjit që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar.

Qindra qytetarë qëndrojë përpara ambienteve, teksa deputetët tashmë kanë marrë 15 minuta pushim. Por një detaj nuk i ka shpëtuar syve të të pranishmëve, jashtë ambienteve të Kuvendit.

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka dalë gjatë pushimit të Kuvendit për të pirë kafe nga dera kryesore por ndërroi rrugë pasi protestuesit filluan të reagojnë me zë të lartë kundrejt ministres. Menjëherë Kumbaro ka ndërroi rrugë për të dalë nga dera e pasme e Kuvendit.

Kryeministri Edi Rama vijon të mos jetë ende i pranishëm në këtë seancë. Kujtojmë se Rama ka munguar gajtë gjithë ditës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039836168289185
array(1) { ["section"]=> string(84) "doli-nga-kuvendi-te-pije-kafe-cfare-i-ndodhi-mirela-kumbaros-qe-nderroi-rruge-126897" }