Dollarët fluturojnë nga makina, mbushet autostrada në SHBA, policia-qytetarëve: Ju lutemi kthejini (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:49 10-07-2019 Dollarët fluturojnë nga makina, mbushet autostrada në SHBA, policia-qytetarëve: Ju lutemi kthejini (Video)

Dera e pasme e një autoblinde që transportonte dollarë është hapur dhe qindra-mijëra kartmonedha kanë fluturuar në autostradën I-285 në Atlanta.

Pamja e rrallë është filmuar nga disa shoferë. Autostrada duket e mbushur plot me kartmonedha për disa kilometra ndërsa qindra makina duken të parkuara buzë rrugës ndërsa qytetarët duken se janë në garë me njëri-tjetrin kush të mbledhë më shumë para.

Kompania e transportit të parave i tha autoriteteve se nga makina kanë fluturuar rreth 175,000 mijë dollarë. Ndërsa policia i ka bërë thirrje qytetarëve të kthejnë pas paratë.

Deri më tani dy persona kanë kthyer, njëri rreth 600 dollarë dhe një trjetër rreth 2,100 dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057428121566772
array(1) { ["section"]=> string(108) "dollaret-fluturojne-nga-makina-mbushet-autostrada-ne-shba-policia-qytetareve-ju-lutemi-kthejini-video-171809" }